Aussillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussillon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aussillon is located in Franca
Aussillon
Aussillon
43°04′56″V 0°35′47″L / 43.0822°V 0.5964°L / 43.0822; 0.5964Koordinatat: 43°04′56″V 0°35′47″L / 43.0822°V 0.5964°L / 43.0822; 0.5964
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Mazamet-Sud-Ouest
Kryetari Didier Houlès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.26 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 6876 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81200
INSEE 81021


Aussillon është një komunëFrancë. Aussillon bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 6876 banorë dhe sipërfaqe 10.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]