Aussonce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aussonce
Komunë
noform
Pamje nga Aussonce
Vendndodhja
Aussonce is located in Franca
Aussonce
Aussonce
49°21′02″V 4°19′24″L / 49.350556°V 4.323333°L / 49.350556; 4.323333Koordinatat: 49°21′02″V 4°19′24″L / 49.350556°V 4.323333°L / 49.350556; 4.323333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Juniville
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Gilles Preaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.14 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08032


Aussonce është një komunëFrancë. Aussonce bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 19.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]