Autet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autet
Komunë
Vendndodhja
Autet is located in Franca
Autet
Autet
47°32′36″V 5°41′42″L / 47.543333°V 5.695°L / 47.543333; 5.695Koordinatat: 47°32′36″V 5°41′42″L / 47.543333°V 5.695°L / 47.543333; 5.695
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Dampierre-sur-Salon
Ndërbashkësia Les Quatre Rivières
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.35 km2
Popullsia 307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70180
INSEE 70037


Autet është një komunëFrancë. Autet bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 307 banorë dhe sipërfaqe 11.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Autet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale