Auteuil, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auteuil
Komunë
Vendndodhja
Auteuil is located in Franca
Auteuil
Auteuil
43°23′29″V 0°58′15″P / 43.3914°V 0.9708°P / 43.3914; -0.9708Koordinatat: 43°23′29″V 0°58′15″P / 43.3914°V 0.9708°P / 43.3914; -0.9708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Auneuil
Ndërbashkësia Thelle Bray
Kryetari Martine Delaplace
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.92 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 587 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60390
INSEE 60030


Auteuil është një komunëFrancë. Auteuil bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 587 banorë dhe sipërfaqe 11.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]