Authe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authe
Komunë
noform
Pamje nga Authe
Stema_figura
Vendndodhja
Authe is located in Franca
Authe
Authe
49°27′36″V 4°52′47″L / 49.46°V 4.879722°L / 49.46; 4.879722Koordinatat: 49°27′36″V 4°52′47″L / 49.46°V 4.879722°L / 49.46; 4.879722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Le Chesne
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Sylvie Lefort
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.47 km2
Lartësia 172 m (m.n.d.)
Popullsia 92 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08033


Authe është një komunëFrancë. Authebën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 92 banorë dhe sipërfaqe 9.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Authe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale