Authon-Ébéon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authon-Ébéon
Komunë
noform
Pamje nga Authon-Ébéon
Vendndodhja
Authon-Ébéon is located in Franca
Authon-Ébéon
Authon-Ébéon
50°02′37″V 2°40′09″L / 50.0436°V 2.6692°L / 50.0436; 2.6692Koordinatat: 50°02′37″V 2°40′09″L / 50.0436°V 2.6692°L / 50.0436; 2.6692
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Saint-Hilaire-de-Villefranche
Ndërbashkësia Canton de Saint-Hilaire-de-Villefranche
Kryetari Claude Boulétreau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.65 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 390 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17770
INSEE 17026


Authon-Ébéon është një komunëFrancë. Authon-Ébéonbën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 390 banorë dhe sipërfaqe 11.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]