Authou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Authou
Komunë
noform
Pamje nga Authou
Vendndodhja
Authou is located in Franca
Authou
Authou
47°07′36″V 5°30′11″L / 47.1267°V 5.5031°L / 47.1267; 5.5031Koordinatat: 47°07′36″V 5°30′11″L / 47.1267°V 5.5031°L / 47.1267; 5.5031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Gaillon-Campagne
Ndërbashkësia Val de Risle
Kryetari Claude Beigle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.96 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 345 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27290
INSEE 27028


Authou është një komunëFrancë. Authoubën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 345 banorë dhe sipërfaqe 2.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Authou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale