Autignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autignac
Komunë
noform
Pamje nga Autignac
Stema_figura
Vendndodhja
Autignac is located in Franca
Autignac
Autignac
48°24′00″V 5°45′37″L / 48.4°V 5.7603°L / 48.4; 5.7603Koordinatat: 48°24′00″V 5°45′37″L / 48.4°V 5.7603°L / 48.4; 5.7603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Murviel-lès-Béziers
Ndërbashkësia Framps 909
Kryetari Madame Jeanine Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.55 km2
Lartësia 57 m (m.n.d.)
Popullsia 808 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34480
INSEE 34018


Autignac është një komunëFrancë. Autignacbën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 808 banorë dhe sipërfaqe 11.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]