Autigny-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autigny-le-Grand
Komunë
Vendndodhja
Autigny-le-Grand is located in Franca
Autigny-le-Grand
Autigny-le-Grand
50°50′19″V 1°58′45″L / 50.8386°V 1.9792°L / 50.8386; 1.9792Koordinatat: 50°50′19″V 1°58′45″L / 50.8386°V 1.9792°L / 50.8386; 1.9792
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Joinville
Ndërbashkësia Marne Rognon
Kryetari Mireille Masseron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.59 km2
Lartësia 179 m (m.n.d.)
Popullsia 163 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52300
INSEE 52029


Autigny-le-Grand është një komunëFrancë. Autigny-le-Grandbën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 163 banorë dhe sipërfaqe 3.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]