Autigny-le-Petit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autigny-le-Petit
Komunë
Vendndodhja
Autigny-le-Petit is located in Franca
Autigny-le-Petit
Autigny-le-Petit
44°51′19″V 1°49′12″L / 44.8553°V 1.82°L / 44.8553; 1.82Koordinatat: 44°51′19″V 1°49′12″L / 44.8553°V 1.82°L / 44.8553; 1.82
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Joinville
Kryetari Pierre Barbier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.53 km2
Lartësia 177 m (m.n.d.)
Popullsia 53 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52300
INSEE 52030


Autigny-le-Petit është një komunëFrancë. Autigny-le-Petitbën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 53 banorë dhe sipërfaqe 2.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]