Autingues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autingues
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Autingues is located in Franca
Autingues
Autingues
47°22′14″V 5°48′43″L / 47.3706°V 5.8119°L / 47.3706; 5.8119Koordinatat: 47°22′14″V 5°48′43″L / 47.3706°V 5.8119°L / 47.3706; 5.8119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Ardres
Ndërbashkësia Région d'Ardres et de la Vallée de la Hem
Kryetari Pierre-Yves Adriansen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.97 km2
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Popullsia 302 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62610
INSEE 62059


Autingues është një komunëFrancë. Autinguesbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 302 banorë dhe sipërfaqe 2.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]