Autoire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Autoire
VendiFranca
RajoniOccitania
DepartamentiLot
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Autoire është një komunëFrancë. Autoirebën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 7.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Autoire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale