Autrechêne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrechêne
Komunë
noform
Pamje nga Autrechêne
Stema_figura
Vendndodhja
Autrechêne is located in Earth
Autrechêne
Autrechêne (Earth)
49°42′18″V 3°47′14″L / 49.705°V 3.7872°L / 49.705; 3.7872Koordinatat: 49°42′18″V 3°47′14″L / 49.705°V 3.7872°L / 49.705; 3.7872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Qarku Arrondissement Belfort
Kantoni Danjoutin
Ndërbashkësia Bassin de la Bourbeuse
Kryetari Pierre Rey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.96 km2
Popullsia 288 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 90140
INSEE 90082


Autrechêne është një komunëFrancë. Autrechênebën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 2.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]