Autretot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autretot
Komunë
Vendndodhja
Autretot is located in Franca
Autretot
Autretot
48°29′05″V 5°50′58″L / 48.4847°V 5.8494°L / 48.4847; 5.8494Koordinatat: 48°29′05″V 5°50′58″L / 48.4847°V 5.8494°L / 48.4847; 5.8494
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Yvetot
Ndërbashkësia Région d'Yvetot
Kryetari Gérard Legay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.8 km2
Lartësia 149 m (m.n.d.)
Popullsia 724 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76190
INSEE 76041


Autretot është një komunëFrancë. Autretotbën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 724 banorë dhe sipërfaqe 3.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]