Autreville, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autreville
Komunë
Vendndodhja
Autreville is located in Franca
Autreville
Autreville
48°29′05″V 5°50′58″L / 48.484722°V 5.849444°L / 48.484722; 5.849444Koordinatat: 48°29′05″V 5°50′58″L / 48.484722°V 5.849444°L / 48.484722; 5.849444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Coussey
Ndërbashkësia Côtes et de la Ruppe
Kryetari Jean-Marie Bigeon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.09 km2
Lartësia 312 m (m.n.d.)
Popullsia 160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88300
INSEE 88020


Autreville është një komunëFrancë. Autreville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 160 banorë dhe sipërfaqe 11.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]