Autreville-sur-la-Renne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autreville-sur-la-Renne
Komunë
Vendndodhja
Autreville-sur-la-Renne is located in Franca
Autreville-sur-la-Renne
Autreville-sur-la-Renne
48°17′50″V 6°41′24″L / 48.2972°V 6.69°L / 48.2972; 6.69Koordinatat: 48°17′50″V 6°41′24″L / 48.2972°V 6.69°L / 48.2972; 6.69
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Chaumont
Kantoni Juzennecourt
Ndërbashkësia Trois Forêts
Kryetari Dominique Vella
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.76 km2
Popullsia 489 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52120
INSEE 52031


Autreville-sur-la-Renne është një komunëFrancë. Autreville-sur-la-Rennebën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 489 banorë dhe sipërfaqe 41.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]