Autrey, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrey
Komunë
Vendndodhja
Autrey is located in Franca
Autrey
Autrey
48°17′50″V 6°41′24″L / 48.297222°V 6.69°L / 48.297222; 6.69Koordinatat: 48°17′50″V 6°41′24″L / 48.297222°V 6.69°L / 48.297222; 6.69
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Rambervillers
Ndërbashkësia La Région de Rambervillers
Kryetari Cécile Chaumont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.42 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 319 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88700
INSEE 88021


Autrey është një komunëFrancë. Autrey bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 319 banorë dhe sipërfaqe 17.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]