Autrey-lès-Gray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autrey-lès-Gray
Komunë
Vendndodhja
Autrey-lès-Gray is located in Franca
Autrey-lès-Gray
Autrey-lès-Gray
47°29′14″V 5°29′30″L / 47.487222°V 5.491667°L / 47.487222; 5.491667Koordinatat: 47°29′14″V 5°29′30″L / 47.487222°V 5.491667°L / 47.487222; 5.491667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Autrey-lès-Gray
Ndërbashkësia Val de Gray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.4 km2
Popullsia 474 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70100
INSEE 70041


Autrey-lès-Gray është një komunëFrancë. Autrey-lès-Gray bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 474 banorë dhe sipërfaqe 32.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]