Autricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autricourt
Komunë
noform
Pamje nga Autricourt
Vendndodhja
Autricourt is located in Franca
Autricourt
Autricourt
48°16′35″V 2°06′10″L / 48.2764°V 2.1028°L / 48.2764; 2.1028Koordinatat: 48°16′35″V 2°06′10″L / 48.2764°V 2.1028°L / 48.2764; 2.1028
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Burgundy
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Montigny-sur-Aube
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Christian Volterrani
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.77 km2
Lartësia 203 m (m.n.d.)
Popullsia 122 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21570
INSEE 21034


Autricourt është një komunëFrancë. Autricourtbën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Burgundy. Komuna ka një popullsi prej 122 banorë dhe sipërfaqe 26.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]