Autruche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autruche
Komunë
noform
Pamje nga Autruche
Stema_figura
Vendndodhja
Autruche is located in Franca
Autruche
Autruche
49°16′09″V 4°50′16″L / 49.2692°V 4.8378°L / 49.2692; 4.8378Koordinatat: 49°16′09″V 4°50′16″L / 49.2692°V 4.8378°L / 49.2692; 4.8378
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Le Chesne
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Anne Sembeni
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.24 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 63 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08035


Autruche është një komunëFrancë. Autruchebën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 63 banorë dhe sipërfaqe 8.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]