Autry-Issards

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autry-Issards
Komunë
noform
Pamje nga Autry-Issards
Vendndodhja
Autry-Issards is located in Franca
Autry-Issards
Autry-Issards
47°31′32″V 0°59′49″L / 47.5256°V 0.9969°L / 47.5256; 0.9969Koordinatat: 47°31′32″V 0°59′49″L / 47.5256°V 0.9969°L / 47.5256; 0.9969
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Souvigny
Ndërbashkësia Bocage Bourbonnais
Kryetari Bernard Debeauvais
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.45 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 356 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3210
INSEE 3012


Autry-Issards është një komunëFrancë. Autry-Issardsbën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 356 banorë dhe sipërfaqe 19.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]