Autun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Autun
VendiFranca
RajoniBourgogne-Franche-Comté
DepartamentiSaône-et-Loire
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Autun është një komunëFrancë. Autun bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 14124 banorë dhe sipërfaqe 61.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Autun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale