Auvet-et-la-Chapelotte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvet-et-la-Chapelotte
Komunë
Vendndodhja
Auvet-et-la-Chapelotte is located in Franca
Auvet-et-la-Chapelotte
Auvet-et-la-Chapelotte
47°30′36″V 5°31′05″L / 47.51°V 5.5181°L / 47.51; 5.5181Koordinatat: 47°30′36″V 5°31′05″L / 47.51°V 5.5181°L / 47.51; 5.5181
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Autrey-lès-Gray
Ndërbashkësia Val de Gray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.43 km2
Popullsia 277 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70100
INSEE 70043


Auvet-et-la-Chapelotte është një komunëFrancë. Auvet-et-la-Chapelotte bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 277 banorë dhe sipërfaqe 14.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]