Auvillars-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvillars-sur-Saône
Komunë
noform
Pamje nga Auvillars-sur-Saône
Stema_figura
Vendndodhja
Auvillars-sur-Saône is located in Franca
Auvillars-sur-Saône
Auvillars-sur-Saône
47°03′47″V 5°06′11″L / 47.063056°V 5.103056°L / 47.063056; 5.103056Koordinatat: 47°03′47″V 5°06′11″L / 47.063056°V 5.103056°L / 47.063056; 5.103056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Seurre
Ndërbashkësia Rives de Saône
Kryetari Marc Jaudaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.74 km2
Lartësia 231 m (m.n.d.)
Popullsia 308 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21250
INSEE 21035


Auvillars-sur-Saône është një komunëFrancë. Auvillars-sur-Saône bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 6.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]