Auxant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxant
Komunë
noform
Pamje nga Auxant
Vendndodhja
Auxant is located in Franca
Auxant
Auxant
47°07′28″V 4°37′31″L / 47.124444°V 4.625278°L / 47.124444; 4.625278Koordinatat: 47°07′28″V 4°37′31″L / 47.124444°V 4.625278°L / 47.124444; 4.625278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Bligny-sur-Ouche
Ndërbashkësia CC du Canton de Bligny-sur-Ouche
Kryetari Jean-Paul Giboulot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.56 km2
Lartësia 395 m (m.n.d.)
Popullsia 71 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21360
INSEE 21036


Auxant është një komunëFrancë. Auxant bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 5.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auxant – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale