Auxerre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxerre
Komunë
noform
Pamje nga Auxerre
Stema_figura
Vendndodhja
Auxerre is located in Franca
Auxerre
Auxerre
47°47′55″V 3°34′02″L / 47.7986°V 3.5672°L / 47.7986; 3.5672Koordinatat: 47°47′55″V 3°34′02″L / 47.7986°V 3.5672°L / 47.7986; 3.5672
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni 5 cantons
Ndërbashkësia L'Auxerrois
Kryetari Guy Ferez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.95 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 38800 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89000
INSEE 89024


Auxerre është një komunëFrancë. Auxerre bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 38800 banorë dhe sipërfaqe 49.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auxerre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale