Auxey-Duresses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxey-Duresses
Komunë
noform
Pamje nga Auxey-Duresses
Stema_figura
Vendndodhja
Auxey-Duresses is located in Franca
Auxey-Duresses
Auxey-Duresses
46°59′15″V 4°44′56″L / 46.9875°V 4.748889°L / 46.9875; 4.748889Koordinatat: 46°59′15″V 4°44′56″L / 46.9875°V 4.748889°L / 46.9875; 4.748889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Beaune-Nord
Ndërbashkësia Beaune Côte et Sud
Kryetari Bernard Battault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.09 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 333 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21190
INSEE 21037


Auxey-Duresses është një komunëFrancë. Auxey-Duresses bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 333 banorë dhe sipërfaqe 11.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]