Auxi-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxi-le-Château
Komunë
noform
Pamje nga Auxi-le-Château
Stema_figura
Vendndodhja
Auxi-le-Château is located in Franca
Auxi-le-Château
Auxi-le-Château
47°40′58″V 6°09′57″L / 47.6828°V 6.1658°L / 47.6828; 6.1658Koordinatat: 47°40′58″V 6°09′57″L / 47.6828°V 6.1658°L / 47.6828; 6.1658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Auxi-le-Château
Ndërbashkësia Auxillois
Kryetari Henri Dejonghe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.08 km2
Lartësia 34 m (m.n.d.)
Popullsia 2920 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62390
INSEE 62060


Auxi-le-Château është një komunëFrancë. Auxi-le-Châteaubën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2920 banorë dhe sipërfaqe 27.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]