Auxon, Haute-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxon
Komunë
Vendndodhja
Auxon is located in Franca
Auxon
Auxon
47°40′58″V 6°09′57″L / 47.6828°V 6.1658°L / 47.6828; 6.1658Koordinatat: 47°40′58″V 6°09′57″L / 47.6828°V 6.1658°L / 47.6828; 6.1658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Port-sur-Saône
Ndërbashkësia Terres de Saône
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.51 km2
Popullsia 424 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70000
INSEE 70044


Auxon është një komunëFrancë. Auxon bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 424 banorë dhe sipërfaqe 12.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]