Auxonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxonne
Komunë
noform
Pamje nga Auxonne
Stema_figura
Vendndodhja
Auxonne is located in Franca
Auxonne
Auxonne
47°11′41″V 5°23′19″L / 47.194722°V 5.388611°L / 47.194722; 5.388611Koordinatat: 47°11′41″V 5°23′19″L / 47.194722°V 5.388611°L / 47.194722; 5.388611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Auxonne
Ndërbashkësia Auxonne Val de Saône
Kryetari Raoul Langlois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.65 km2
Lartësia 184 m (m.n.d.)
Popullsia 7741 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21130
INSEE 21038


Auxonne është një komunëFrancë. Auxonne bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 7741 banorë dhe sipërfaqe 40.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auxonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale