Auzainvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzainvilliers
Komunë
Vendndodhja
Auzainvilliers is located in Franca
Auzainvilliers
Auzainvilliers
48°14′17″V 5°50′29″L / 48.238056°V 5.841389°L / 48.238056; 5.841389Koordinatat: 48°14′17″V 5°50′29″L / 48.238056°V 5.841389°L / 48.238056; 5.841389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Bulgnéville
Ndërbashkësia Bulgnéville entre Xaintois et Bassigny
Kryetari Jean-Bernard Mangin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.25 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 220 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88140
INSEE 88022


Auzainvilliers është një komunëFrancë. Auzainvilliers bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 220 banorë dhe sipërfaqe 8.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]