Auzat-la-Combelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzat-la-Combelle
Komunë
Vendndodhja
Auzat-la-Combelle is located in Franca
Auzat-la-Combelle
Auzat-la-Combelle
45°27′10″V 3°19′26″L / 45.452778°V 3.323889°L / 45.452778; 3.323889Koordinatat: 45°27′10″V 3°19′26″L / 45.452778°V 3.323889°L / 45.452778; 3.323889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni Jumeaux
Ndërbashkësia Bassin Minier Montagne
Kryetari Michelle Fauvergue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.74 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 2044 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63570
INSEE 63022


Auzat-la-Combelle është një komunëFrancë. Auzat-la-Combelle bën pjesë në departamentin Puy-de-DômeRajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2044 banorë dhe sipërfaqe 12.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]