Auzelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzelles
Komunë
Vendndodhja
Auzelles is located in Franca
Auzelles
Auzelles
45°36′10″V 3°30′37″L / 45.602778°V 3.510278°L / 45.602778; 3.510278Koordinatat: 45°36′10″V 3°30′37″L / 45.602778°V 3.510278°L / 45.602778; 3.510278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Ambert
Kantoni Cunlhat
Ndërbashkësia Pays de Cunlhat
Kryetari Paul Pouget-Chabrolle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.42 km2
Lartësia 730 m (m.n.d.)
Popullsia 337 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63590
INSEE 63023


Auzelles është një komunëFrancë. Auzelles bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 337 banorë dhe sipërfaqe 33.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]