Avèze, Puy-de-Dôme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avèze
Komunë
Vendndodhja
Avèze is located in Franca
Avèze
Avèze
45°36′00″V 2°35′59″L / 45.6°V 2.5997°L / 45.6; 2.5997Koordinatat: 45°36′00″V 2°35′59″L / 45.6°V 2.5997°L / 45.6; 2.5997
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni Tauves
Ndërbashkësia Sancy-Artense Communauté
Kryetari René Brugière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.07 km2
Lartësia 850 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63690
INSEE 63024


Avèze është një komunëFrancë. Avèze bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 22.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]