Availles-sur-Seiche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Availles-sur-Seiche
Komunë
noform
Pamje nga Availles-sur-Seiche
Vendndodhja
Availles-sur-Seiche is located in Franca
Availles-sur-Seiche
Availles-sur-Seiche
47°57′40″V 1°11′45″P / 47.961111°V 1.195833°P / 47.961111; -1.195833Koordinatat: 47°57′40″V 1°11′45″P / 47.961111°V 1.195833°P / 47.961111; -1.195833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Fougères-Vitré
Kantoni La Guerche-de-Bretagne
Ndërbashkësia Pays Guerchais
Kryetari Élizabeth Carré
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.06 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 696 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35130
INSEE 35008


Availles-sur-Seiche është një komunëFrancë. Availles-sur-Seiche bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 696 banorë dhe sipërfaqe 11.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]