Avallon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avallon
Komunë
noform
Pamje nga Avallon
Vendndodhja
Avallon is located in Franca
Avallon
Avallon
47°29′27″V 3°54′33″L / 47.490833°V 3.909167°L / 47.490833; 3.909167Koordinatat: 47°29′27″V 3°54′33″L / 47.490833°V 3.909167°L / 47.490833; 3.909167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni Avallon
Kryetari Jean-Yves Caullet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.75 km2
Lartësia 254 m (m.n.d.)
Popullsia 7743 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89200
INSEE 89025


Avallon është një komunëFrancë. Avallonbën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 7743 banorë dhe sipërfaqe 26.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avallon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale