Avant-lès-Marcilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avant-lès-Marcilly
Komunë
noform
Pamje nga Avant-lès-Marcilly
Vendndodhja
Avant-lès-Marcilly is located in Franca
Avant-lès-Marcilly
Avant-lès-Marcilly
48°25′25″V 3°34′15″L / 48.4236°V 3.5708°L / 48.4236; 3.5708Koordinatat: 48°25′25″V 3°34′15″L / 48.4236°V 3.5708°L / 48.4236; 3.5708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Nogent-sur-Seine
Kantoni Marcilly-le-Hayer
Ndërbashkësia L'Orvin et l'Ardusson
Kryetari Chantal Frou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.62 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 499 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10400
INSEE 10020


Avant-lès-Marcilly është një komunëFrancë. Avant-lès-Marcilly bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 499 banorë dhe sipërfaqe 27.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]