Avant-lès-Ramerupt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avant-lès-Ramerupt
Komunë
noform
Pamje nga Avant-lès-Ramerupt
Vendndodhja
Avant-lès-Ramerupt is located in Franca
Avant-lès-Ramerupt
Avant-lès-Ramerupt
48°26′56″V 4°17′15″L / 48.4489°V 4.2875°L / 48.4489; 4.2875Koordinatat: 48°26′56″V 4°17′15″L / 48.4489°V 4.2875°L / 48.4489; 4.2875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Ramerupt
Ndërbashkësia Région de Ramerupt
Kryetari Denis Mailier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.77 km2
Lartësia 117 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10240
INSEE 10021


Avant-lès-Ramerupt është një komunëFrancë. Avant-lès-Ramerupt bën pjesë në departamentin Auberajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 20.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]