Avaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avaux
Komunë
noform
Pamje nga Avaux
Stema_figura
Vendndodhja
Avaux is located in Franca
Avaux
Avaux
49°27′24″V 4°05′03″L / 49.456667°V 4.084167°L / 49.456667; 4.084167Koordinatat: 49°27′24″V 4°05′03″L / 49.456667°V 4.084167°L / 49.456667; 4.084167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Asfeld
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Didier Marby
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.19 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 464 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08039


Avaux është një komunëFrancë. Avaux bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 464 banorë dhe sipërfaqe 13.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale