Avelin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avelin
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avelin is located in Franca
Avelin
Avelin
46°11′45″V 4°36′21″L / 46.1958°V 4.6058°L / 46.1958; 4.6058Koordinatat: 46°11′45″V 4°36′21″L / 46.1958°V 4.6058°L / 46.1958; 4.6058
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni Pont-à-Marcq
Ndërbashkësia Pays de Pévèle
Kryetari Jean-Claude Sarazin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.76 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 2531 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59710
INSEE 59034


Avelin është një komunëFrancë. Avelinbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2531 banorë dhe sipërfaqe 13.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avelin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale