Averdoingt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Averdoingt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Averdoingt is located in Franca
Averdoingt
Averdoingt
46°35′19″V 3°18′29″L / 46.5886°V 3.3081°L / 46.5886; 3.3081Koordinatat: 46°35′19″V 3°18′29″L / 46.5886°V 3.3081°L / 46.5886; 3.3081
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Aubigny-en-Artois
Ndërbashkësia Saint-Polois
Kryetari Damien Montel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.33 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 263 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62127
INSEE 62061


Averdoingt është një komunëFrancë. Averdoingtbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 263 banorë dhe sipërfaqe 8.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]