Avermes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avermes
Komunë
noform
Pamje nga Avermes
Stema_figura
Vendndodhja
Avermes is located in Franca
Avermes
Avermes
46°35′19″V 3°18′29″L / 46.588611°V 3.308056°L / 46.588611; 3.308056Koordinatat: 46°35′19″V 3°18′29″L / 46.588611°V 3.308056°L / 46.588611; 3.308056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Moulins-1
Ndërbashkësia CA de Moulins
Kryetari Alain Denizot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.6 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 3818 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03000
INSEE 03013


Avermes është një komunëFrancë. Avermes bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 3818 banorë dhe sipërfaqe 15.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avermes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale