Avesnelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnelles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avesnelles is located in Franca
Avesnelles
Avesnelles
49°54′09″V 1°52′29″L / 49.9025°V 1.8747°L / 49.9025; 1.8747Koordinatat: 49°54′09″V 1°52′29″L / 49.9025°V 1.8747°L / 49.9025; 1.8747
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Avesnes-sur-Helpe-Sud
Ndërbashkësia Pays d'Avesnes
Kryetari Jean-Claude Breucq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.71 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 2530 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59440
INSEE 59035


Avesnelles është një komunëFrancë. Avesnellesbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2530 banorë dhe sipërfaqe 12.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]