Avesnes-lès-Bapaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-lès-Bapaume
Komunë
Vendndodhja
Avesnes-lès-Bapaume is located in Franca
Avesnes-lès-Bapaume
Avesnes-lès-Bapaume
47°39′15″V 1°59′18″P / 47.6542°V 1.9883°P / 47.6542; -1.9883Koordinatat: 47°39′15″V 1°59′18″P / 47.6542°V 1.9883°P / 47.6542; -1.9883
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bapaume
Ndërbashkësia Région de Bapaume
Kryetari Henri Tabary
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.09 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 136 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62450
INSEE 62064


Avesnes-lès-Bapaume është një komunëFrancë. Avesnes-lès-Bapaumebën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 136 banorë dhe sipërfaqe 3.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]