Avesnes-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-le-Comte
Komunë
noform
Pamje nga Avesnes-le-Comte
Stema_figura
Vendndodhja
Avesnes-le-Comte is located in Franca
Avesnes-le-Comte
Avesnes-le-Comte
50°11′52″V 3°22′51″L / 50.1978°V 3.3808°L / 50.1978; 3.3808Koordinatat: 50°11′52″V 3°22′51″L / 50.1978°V 3.3808°L / 50.1978; 3.3808
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Avesnes-le-Comte
Ndërbashkësia Atrébatie
Kryetari Jean Picque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.38 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 2085 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62810
INSEE 62063


Avesnes-le-Comte është një komunëFrancë. Avesnes-le-Comtebën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2085 banorë dhe sipërfaqe 9.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]