Avesnes-le-Sec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-le-Sec
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avesnes-le-Sec is located in Franca
Avesnes-le-Sec
Avesnes-le-Sec
50°06′19″V 2°50′29″L / 50.1053°V 2.8414°L / 50.1053; 2.8414Koordinatat: 50°06′19″V 2°50′29″L / 50.1053°V 2.8414°L / 50.1053; 2.8414
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Valenciennes
Kantoni Bouchain
Ndërbashkësia Porte du Hainaut
Kryetari Jean-Michel Tison
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.39 km2
Lartësia 61 m (m.n.d.)
Popullsia 1353 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59296
INSEE 59038


Avesnes-le-Sec është një komunëFrancë. Avesnes-le-Secbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1353 banorë dhe sipërfaqe 10.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]