Avesnes-sur-Helpe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-sur-Helpe
Komunë
noform
Pamje nga Avesnes-sur-Helpe
Stema_figura
Vendndodhja
Avesnes-sur-Helpe is located in Franca
Avesnes-sur-Helpe
Avesnes-sur-Helpe
47°57′25″V 0°14′56″P / 47.9569°V 0.2489°P / 47.9569; -0.2489Koordinatat: 47°57′25″V 0°14′56″P / 47.9569°V 0.2489°P / 47.9569; -0.2489
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Avesnes-sur-Helpe-Nord and Sud
Ndërbashkësia Pays d'Avesnes
Kryetari Alain Poyart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.24 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 4991 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59440
INSEE 59036


Avesnes-sur-Helpe është një komunëFrancë. Avesnes-sur-Helpebën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 4991 banorë dhe sipërfaqe 2.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]