Aviernoz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aviernoz
Komunë
Vendndodhja
Aviernoz is located in Franca
Aviernoz
Aviernoz
45°58′44″V 6°13′25″L / 45.978889°V 6.223611°L / 45.978889; 6.223611Koordinatat: 45°58′44″V 6°13′25″L / 45.978889°V 6.223611°L / 45.978889; 6.223611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Annecy
Kantoni Thorens-Glières
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays de la Fillière
Kryetari Claude Clerc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.9 km2
Popullsia 614 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74570
INSEE 74022


Aviernoz është një komunëFrancë. Aviernozbën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 614 banorë (regjistrimi 1999) dhe sipërfaqe 15.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]