Avillers, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avillers
Komunë
Vendndodhja
Avillers is located in Franca
Avillers
Avillers
48°18′45″V 6°12′34″L / 48.3125°V 6.209444°L / 48.3125; 6.209444Koordinatat: 48°18′45″V 6°12′34″L / 48.3125°V 6.209444°L / 48.3125; 6.209444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Charmes
Ndërbashkësia Moyenne Moselle
Kryetari Denis Bastien
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.92 km2
Lartësia 290 m (m.n.d.)
Popullsia 89 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88500
INSEE 88023


Avillers është një komunëFrancë. Avillersbën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 6.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]