Jump to content

Avion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Avion
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiPas-de-Calais
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Avion është një komunëFrancë. Avionbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 17428 banorë dhe sipërfaqe 13.04 km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]